سی و دومین دوره نمایشگاه ملی صنایع دستی

سی و دومین دوره نمایشگاه ملی صنایع دستی

سی و دومین دوره نمایشگاه ملی صنایع دستی عصر روز سوم شهریور ماه شروع شد و تا روز نهم شهریور در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران ادامه  داشت.دوره قبلی این نمایشگاه اسفند ۹۷ برگزار شد.برای سی و دومین دوره نمایشگاه ملی صنایع دستی از تعداد زیادی از نمایندگان مجلس دعوت شده بود تا به نمایشگاه بیایند اما بسیاری از آنها این دعوت را نپذیرفتند و در نهایت رئیس سازمان میراث فرهنگی چند ساعتی را  با همراهانش به بازدید از غرفه ها پرداخت.

در این نمایشگاه از اثر قلم‌زنی استاد بهرام الیاسی هنرمند استان اصفهان نیز رونمایی شد.  این اثر که از جنس مس است و ۱۵۰ کیلوگرم وزن و ۲.۷۰ متر ارتفاع دارد،به مدت چهار سال روزانه هشت ساعت فعالیت صورت گرفته است و موضوع آن، صلح و همبستگی میان ادیان و پیام مشترک بین همه انبیای الهی است.

سی و دومین دوره نمایشگاه ملی صنایع دستی  در فضایی بالغ بر ۸هزار مترمربع و در قالب بیش از ۶۰۰ غرفه برگزار شده استکه فضایی  به مساحت ۲۴۰ مترمربع به‌صورت رایگان به هنرمندان برخی از مناطق محروم، برپایی ۱۳ سیاه‌چادر عشایری، حضور گروه‌های موسیقی و هنری ,  اختصاص داده شد.

نمایشگاه گردشگری

در این نمایشگاه صنایع دستی ساخته شده توسط زندانیان زندان اصفهان که شامل فیروزه‌ کوبی ، خاتم‌کاری ، پرداخت روی مس ، میناکاری ، سفال ، چوب و چرم و منبت‌کاری میشود به نمایش گذاشته شد.این زندانیان آثارشان را برای فروش به بنیاد تعاونی زندانیان می دهند و گاهی تا ۲ میلیون در ماه حقوق میگیرند.

خاتم کاری

متاسفانه امسال اطلاع رسانی خوبی از شروع نمایشگاه نشد و استقبال کمی از آن شد.همچنین قدرت خرید مردم پایین امده و کمتر به سمت خرید وسایلی میروند که فقط جنبه هنری و تزئینی دارد و کاربردی نیست.لذا فروش زیورآلات و محصولات خوراکی در نمایشگاه صنایع دستی  بیشتر از سایر محصولات است.

  • نویسنده : ذاکر