دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، در ادامه سفر معاون اول رئیس جمهور به بوشهر صبح امروز دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و نخستین جشنواره گردشگری روستایی استان بوشهر افتتاح شد. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر در حاشیه افتتاح این نمایشگاه اظهار داشت: ۱۵۸ غرفه صنایع […]

دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، در ادامه سفر معاون اول رئیس جمهور به بوشهر صبح امروز دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و نخستین جشنواره گردشگری روستایی استان بوشهر افتتاح شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر در حاشیه افتتاح این نمایشگاه اظهار داشت: ۱۵۸ غرفه صنایع دستی در رشته‌های حصیربافی، گلیم‌بافی، صنایع دستی دریایی، هم‌جوشی شیشه، قلم‌زنی، مسگری، سماورسازی، سفال و سرامیک، نساجی سنتی و رودوزی‌های الحاقی در این نمایشکاه فعال هستند.

محمد حسین ارسطوزاده تصریح کرد: این نمایشگاه از امروز تا تا ششم دی‌ماه محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی بوشهر در معرض دید عموم قرار دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر با اشاره به راه‌اندازی جشنواره گردشگری روستایی استان بوشهر گفت: این جشنواره در دو بخش عرصه محصولات روستایی و گردشگری در معرض دید عموم قرار دارد.

ارسطوزاده ارائه توانایی روستاییان استان بوشهر به‌شکل چادرهای عشایری به همراه ارائه آداب و رسوم زندگی روستایی و عشایری را از دیگر بخش‌های موجود در این نمایشگاه دانست.

وی با اشاره به افتتاح طرح‌های گردشگری خاطرنشان کرد: در سفر معاون اول رئیس جمهور و وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی‌ به استان بوشهر ۱۸ اقامتگاه بومگردی در نقاط مختلف شهری و روستایی استان بوشهر افتتاح می‌شود.

طرح‌های بوم‌گردی در راستای توسعه زیرساخت‌های صنعت گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر میزان سرمایه‌گذاری در اجرای طرح‌های بوم‌گردی ۱۸گانه یاد شده را افزون بر۱۳۱ میلیارد ریال دانست و گفت: طرح‌های بوم‌گردی در راستای توسعه زیرساخت‌های صنعت گردشگری اجرا شده و نقش مهمی در اقتصاد و طرح‌های اشتغال‌زایی مناطق دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به سفر معاون اول رئیس جمهور به استان بوشهر اظهار داشت: در این سفر علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسحاق جهانگیری را همراهی می‌کند.

محمد حسین ارسطوزاده با اشاره به افتتاح اقامتگاه‌های بومگردی در نقاط مختلف استان خاطر نشان کرد: در سفر معاون اول رئیس جمهور و وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی‌ به استان بوشهر ۱۸ اقامتگاه بومگردی در نقاط مختلف شهری و روستایی استان بوشهر افتتاح می‌شود.

وی، میزان سرمایه‌گذاری در اجرای طرح‌های بوم‌گردی ۱۸ گانه یاد شده را افزون بر۱۳۱ میلیارد ریال دانست و گفت: طرح‌های بوم‌گردی در راستای توسعه زیرساخت‌های صنعت گردشگری اجراء شده است و نقش مهمی در اقتصاد و طرح‌های اشتغال‌زایی مناطق دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر با بیان اینکه رونق صنعت گردشگری می‌تواند تاثیرات به‌سزایی در اقتصاد و فرهنگ داشته باشد گفت: استان بوشهر از ظرفیت بالایی در عرصه گردشگری برخوردار است و افتتاح طرح‌های بوم‌گردی ظرفیت‌های گردشگری را بیش از پیش فراهم می‌کند.

ارسطوزاده افتتاح نخستین موزه موسیقی سنتی جنوب کشور را از دیگر برنامه‌های سفر وزیر میراث فرهنگی به بوشهر دانست و بیان کرد: این موزه با توجه به جایگاه موسیقی سنتی استان در جنوب در یکی از روستاهای بوشهر افتتاح می‌شود.

وی افتتاح نمایشگاه صنایع دستی را از دیگر برنامه‌ها دانست و خاطر نشان کرد: در سفر معاون اول رئیس جمهور و وزیر میراث فرهنگی به استان بوشهر توانمندی صنعتگران و تولیدات صنایع دستی استان در نمایشگاهی عرضه می‌شود.

  • نویسنده : ذاکر
  • منبع خبر : تسنیم