معاون گردشگری تهران از اصلاح دیدگاه اشتباه «تهران جای دیدنی ندارد» خبر داد و گفت: در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران، پایتختی متفاوت در حوزه گردشگری معرفی خواهد شد.

معاون گردشگری تهران از اصلاح دیدگاه اشتباه «تهران جای دیدنی ندارد» خبر داد و گفت: در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران، پایتختی متفاوت در حوزه گردشگری معرفی خواهد شد.

شهرام علی‌محمدی با تشریح برنامه‌های میراث فرهنگی استان تهران در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران اظهار کرد: خوشبختانه در این نمایشگاه با معرفی گسترده‌تر جاذبه‌های تهران، حضور خواهیم داشت تا این ذهنیت غلط بین آحاد جامعه مبنی بر اینکه تهران جای دیدنی ندارد، اصلاح شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با اشاره به تاریخ ۲۳ الی ۲۶ بهمن که زمان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران است، عنوان کرد: همچنین برنامه‌ریزی برای سفرهای نوروزی در تهران نیز در این نمایشگاه محقق خواهد شد.

علی‌محمدی با بیان اینکه برای تهران حدود ۶ الی ۷ نوروزگاه برنامه‌ریزی شده است، گفت: تا امروز محل چهار نوروزگاه با مشارکت نهادهای مرتبط سفر از جمله باغ‌موزه قصر و دفاع مقدس نهایی شده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با اشاره به کارهای فراوانی که در تهران صورت می‌پذیرد ولی به‌درستی تشریح نمی‌شود، نسبت به تقویت روابط عمومی این اداره‌کل تأکید کرد.

وی در مقایسه میزان حجم کار در میراث فرهنگی تهران با دیگر استانها عنوان کرد: مثلاً استانی مثل اصفهان که اتفاقاً در حوزه گردشگری استان برخورداری هم است در حدود یکصد آژانس مسافرتی و گردشگری وجود دارد، ولی در تهران بیش از دوهزار آژانس مسافرتی فعالیت می‌کنند و نظارت و رصد این تعداد آژانس گردشگری، به کار و تلاش بسیار زیادی نیاز دارد، مثلا صدور مجوز بند “ب” برای تأسیس یک آژانس مسافرتی، در گذشته ۶ ماه زمان می‌برد ولی اکنون این زمان به ۴۸ ساعت کاهش یافته است.

  • نویسنده : ذاکر
  • منبع خبر : تسنیم