با بهره‌برداری از باند بتنی فرودگاه رامسر امکان نشست و برخاست هواپیماهای متوسط پیکر از جمله ایرباس ۳۲۰ فراهم می‌شود.باند فرودگاه رامسر بتنی است .

انتظار توسعه گردشگری با افتتاح باند جدید فرودگاه رامسر

با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، احمد حسین‌زادگان، استاندار مازندران، شمس‌الدین حسینی، نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس یازدهم و برخی مدیران استانی پروژه‌های باند جدید فرودگاه رامسر افتتاح شد.

 

ساخت این باند با طول ۲۷۰۰ متر و عرض ۴۵ متر، با اعتبار ۱۱۰۰ میلیارد ریال سال ۸۸ براساس مصوبه دولت و توسط وزارت راه و شهرسازی به عنوان مجری آغاز شد.

در سال ۹۵ عملیات ساخت پل، سیویل ورک روشنایی باند و خط کشی انجام شد و در ماه‌های اخیر نیز با اختصاص ۷۰ میلیارد ریال اعتبار عملیات بهسازی و توسعه اپرون و تاکسیوی و نیز دوربرگردان هواپیما را به همراه روشنایی باند انجام شده و برای افتتاح این باند، ۹ مانع طبیعی و ساختمانی برطرف شده است.

باند بتنی فرودگاه رامسر

با بهره‌برداری از باند بتنی فرودگاه رامسر امکان نشست و برخاست هواپیماهای متوسط پیکر از جمله ایرباس ۳۲۰ فراهم می‌شود.

احمد حسین‌زادگان، استاندار مازندران، در این مراسم گفت: مازندران خدمات ملی را با امکانات محلی ارائه می‌دهد ولی در پروژه توسعه فرودگاه رامسر امکانات ملی تجهیز شده که این مهم مرهون‌ توجه دولت و حمایت های وزیر راه و شهرسازی است. ‎

حسین‌زادگان با اشاره به اینکه این اقدام مهم دولت با تلاش‌های قابل تقدیر وزیر راه و شهرسازی عملیاتی شده، خاطرنشان کرد: توسعه زیر ساخت‌ها و ساختارها موجب رونق و پیشرفت در سایر بخش‌ها بویژه گردشگری و  اقتصادی می‌شود.

منبع: خبرگزاری برنا

 

بیشتر بدانیم

پرورشگاه های گل و گیاه

  • نویسنده : محمد ذاکر
  • منبع خبر : برنا