فرودگاه داکسینگ افتتاح شد به گزارش  خبرگزاری رویترز، شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، از افتتاح رسمی فرودگاه جدید پکن که از وسعت و امکانات زیادی برخوردار است، خبر داد. او روز چهارشنبه و در آستانه هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین، گفت فرودگاه بین‌المللی عظیم «داکسینگ» که در جنوب پایتخت واقع شده است، به […]

فرودگاه داکسینگ افتتاح شد

به گزارش  خبرگزاری رویترز، شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، از افتتاح رسمی فرودگاه جدید پکن که از وسعت و امکانات زیادی برخوردار است، خبر داد.

او روز چهارشنبه و در آستانه هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین، گفت فرودگاه بین‌المللی عظیم «داکسینگ» که در جنوب پایتخت واقع شده است، به طور رسمی کار خود را آغاز می‌کند.

لی جیانگوا مدیر پروژه ساخت‌وساز فرودگاه «داکسینگ» در خصوص ساخت بزرگترین فرودگاه بین‌المللی در جهان گفت: این نه‌تنها بزرگترین فرودگاه است بلکه عظیم‌ترین مرکز حمل‌ونقل هوایی در چین نیز است که در حدود ۴۰۰ میلیارد یوان برابر با ۶۰ میلیارد دلار در ساخت آن سرمایه‌گذاری شده است.

این فرودگاه که به شکل ققنوس ساخته شده است، از فشار کاری فرودگاه بین‌المللی پایتخت که در شمال شرق پکن قرار دارد، می‌کاهد. در حال حاضر به علت محدودیت ظرفیت ترافیک در این فرودگاه، بسیاری از پرواز‌ها با تاخیر انجام می‌شود.

 فرودگاه داکسینگ2

چین با همین روند رشد در بازار سفرهای هوایی می‌تواند تا سال ۲۰۲۲ از آمریکا که بزرگترین بخش بازار را در اختیار دارد جلو بزند. با این رشد اقتصادی و جمعیت بالای چین، هیچ کاهشی هم در شتاب ساخت و ساز فرودگاه‌های بزرگ در چین دیده نمی‌شود. دولت چین برای توسعه یا شروع ساخت ۷۴ فرودگاه در سطح کشور تا سال ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی کرده است. با اجرای این طرح بزرگ، راه برای دستیابی به هدف بزرگتر یعنی ۷۲۰ میلیون مسافر هوایی در سال هموار می‌شود. در میان این طرح بزرگ، پروژه فرودگاه بین المللی دکسینگ پکن بیش از بقیه جلب توجه می‌کند.

هدف اولیه‌ی فرودگاه، دستیابی به ۷۲ میلیون مسافر و ۲ میلیون تن بار در سال تا موعد سال ۲۰۲۵ است. فرودگاه در ابتدا ۴ باند پرواز خواهد داشت اما هدف ثانویه‌، ساخت ۳ باند دیگر و در مجموع ۷ باند پرواز است تا بتوان بیش از ۱۰۰ میلیون مسافر و ۴ میلیون بار را در سال جابجا کرد.

رسانه‌های چینی به دلیل شکل خاصی که ساختمان فرودگاه دارد به آن لقب ستاره‌دریایی را داده‌اند. در فرودگاه دکسینگ سعی شده تا مسافت پیاده‌روی برای مسافران را کاهش دهند چون اکثر مسافران در فرودگاه‌های بزرگ دنیا از این موضوع شاکی هستند.

بر اساس گزارش رویترز، خطوط هوایی China Southern ،China Eastern و Beijing Capital پروازهای خود را به فرودگاه داکسینگ انتقال خواهند دارد؛ با این حال پروازهای خطوط هوایی Air China، Hainan Airlines و Grand China Air از فرودگاه پکن انجام خواهد شد.

 

همچنین بخوانیم :

قدیمی‌ترین شرکت گردشگری انگلیس موسوم به «توماس کوک» ورشکست شد

  • نویسنده : ذاکر