دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته ۲۳ تا ۲۶ بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاههای تهران برپا می‌شود. تیموری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفت: کاربرد این نمایشگاه برای صنعت گردشگری معرفی توانمندی های کشور در حوزه گردشگری است. از این فرصت می توان برای نشان دادن ابعاد تخصصی صنعت گردشگری استفاده کرد. […]

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته ۲۳ تا ۲۶ بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاههای تهران برپا می‌شود.

تیموری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفت: کاربرد این نمایشگاه برای صنعت گردشگری معرفی توانمندی های کشور در حوزه گردشگری است. از این فرصت می توان برای نشان دادن ابعاد تخصصی صنعت گردشگری استفاده کرد.

وی ادامه داد: به نظر می رسد از این فرصت باید بتوان افراد را برای ارتباط بیشتر کنار هم جمع کرد و فرصتی را ایجاد کرد که ارتباطات کاری بیشتری شکل بگیرد. یکی از اولویت های ما گردشگری داخلی است. نمایشگاه امسال فرصتی را ایجاد کرده که به معرفی جاذبه های داخلی بپردازد.

وی افزود: برای اولین بار غرفه ها به شکلی درآمده که بازدید کننده ها بتوانند پکیج سفری را که لازم دارند با هم در نمایشگاه پیدا کنند. در کنار این برنامه توافقی با شبکه شما شده است که گردشگری داخلی و بین المللی را معرفی کند و قرار است در طول برپایی نمایشگاه هر روز ۳.۵ ساعت برنامه تولید و پخش شود. به موازات آن همکاری برای اطلاع رسانی در ابعاد بین المللی برنامه ریزی شده است. با وزارت خارجه در قالب یک سند وبرنامه راهبردی به تفاهم رسیده ایم که در حاشیه این برنامه به آن خواهیم پرداخت. همچنین با سازمان فرهنگ و ارتباطات نیز همکاری خواهیم کرد.

نمایشگاه بین المللی گردشگری

تیموری گفت: ۱۲ کشور امسال در نمایشگاه حضور خواهند داشت. از جمله کامبوج، افغانستان، پاکستان، ترکیه، مالزی، سنگاپور، تایلند، ایتالیا، اندونزی، آلمان، ویتنام و هندوستان.

غیر از تهران، ۳۰ استان کشور فضای عمده نمایشگاه را گرفته اند. ۵۷ شرکت خارجی از ۱۲ کشور و ۶۶۰ شرکت ایرانی در ۴۲ هزار متر مربع فضای سرپوشیده و ۲ هزار متر مربع فضای باز حضور خواهند داشت.

  • نویسنده : ذاکر
  • منبع خبر : مهر