طی مراسمی هواپیمایی فلای پرشیا در استان فارس آغاز به کار کرد . اولین پرواز رسمی را صبح شنبه ۹ آذر به مقصد مشهد انجام داد. محمود رضایی‌کوچی گفت معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در مراسم آغاز به کار شرکت هواپیمایی فلای پرشیا، با بیان اینکه این هواپیمایی سومین خط پروازی بومی فارس محسوب […] طی مراسمی هواپیمایی فلای پرشیا در استان فارس آغاز به کار کرد .

اولین پرواز رسمی را صبح شنبه ۹ آذر به مقصد مشهد انجام داد.

محمود رضایی‌کوچی گفت

flay-pershian.jpg3

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در مراسم آغاز به کار شرکت هواپیمایی فلای پرشیا، با بیان اینکه این هواپیمایی سومین خط پروازی بومی فارس محسوب می‌شود.

ایجاد این شرکت را اقدامی ارزشمند و تاثیرگذار برای فارس و کشور برشمرد.

به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، محمود رضایی‌کوچی گفت:

هواپیمایی فلای پرشیا با سه فروند هواپیمایی بوئینگ ۷۳۷ مدرن با عمر ناوگانی پائین تر از معدل ناوگان هوایی کشور آغاز به کار کرده و اولین پرواز را به مقصد مشهد مقدس انجام داده است.

او نخستین نتیجه افزوده شدن این شرکت به ناوگان هواپیمایی در فارس را کاهش ترافیک مسافری و ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم دانست.

flay-pershian

رضایی کوچی با اشاره به جمعیت حدود ۵ میلیونی استان فارس، گفت:

مردم فارس در مقایسه با دیگر نقاط کشور علاقه بیشتری به استفاده از هواپیما دارند؛ از سوی دیگر این استان با داشتن ۱۱۲ شهر و ۳۶ شهرستان در رتبه نخست کشور به لحاظ تقسیمات قرار دارد.

معاون استانداری فارس همچنین گفت:

فارس از منظر جغرافیایی نیز با بیش از ۱۲۲هزار کیلومتر مربع از بسیاری کشورهای جهان بزرگ‌تر است و همین موضوع بر اهمیت بهبود و توسعه وضعیت حمل و نقل استان می‌افزاید.

وی ادامه داد:

flay-pershian.jpg1

فارس در همه زمینه‌ها گردشگر پذیر است و علاوه بر توانمندی در حوزه گردشگری ادبی و تاریخی و فرهنگی، به‌عنوان سومین حرم اهل بین (ع) مقصد زوار داخلی و خارجی به شمار می‌رود .

از سوی دیگر به سبب وجود مراکز علمی و پزشکی حرفه‌ای زمینه توریست درمانی نیز در آن فراهم شده و از این منظر در زمره شهرهای تراز اول کشور به‌شمار می‌رود.

flay-pershian.jpg2

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس افزوده شدنهواپیمایی فلای پرشیابه ناوگان حمل و نقل فارس را باعث تقویت ارتباطات داخلی و خارجی دانست و گفت:

.در حالیکه تحریم‌های ظالمانه وضعیت دسترسی به قطعات هواپیما را مشکل کرده ایران توانسته است در امنیت هوایی در زمره کشورهای اول جهان قرار گیرد .

در این زمینه هم ناوگان هواپیمایی و هم خلبانان به‌خوبی این حوزه را اداره کرده‌اند.

  • منبع خبر : ایسنا