بی‌بی یانلو به عنوان پایلوت مدیریت پسماند در طبیعت معرفی شد پارک جنگلی بی‌بی یانلو یکی از مناطق  گردشگری آستارا است.این پارک واقع در روستای بی‌بی یانلو به وسعت ۱۵۱۲ هکتار، جزء جنگلهای هیرکانی غربی و جنگل هلی میان بند محسوب می‌شود، که در ضلع جنوب غربی ودر فاصله ۵ کیلومتری آستارا واقع شده‌است. مکان این پارک از […]

بی‌بی یانلو به عنوان پایلوت مدیریت پسماند در طبیعت معرفی شد

پارک جنگلی بی‌بی یانلو یکی از مناطق  گردشگری آستارا است.این پارک واقع در روستای بی‌بی یانلو به وسعت ۱۵۱۲ هکتار، جزء جنگلهای هیرکانی غربی و جنگل هلی میان بند محسوب می‌شود، که در ضلع جنوب غربی ودر فاصله ۵ کیلومتری آستارا واقع شده‌است. مکان این پارک از شرق به آستارا، از جنوب به مناطق کوهستانی، از غرب به حیران و از شمال به جمهوری آذربایجان واقع شده است.

۴۰ هزار هکتار از مساحت شهرستان آستارا را مناطق جنگلی تشکیل می‌دهد که در پارک جنگلی بی بی یانلو انواع گونه‌های جنگلی از قبیل بلوط، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، لرگ، خرمندی، داغداغان، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی، شب خسب، ون و بارانک به چشم می‌خورد.

بیشتر بخوانید:

کوه آتشین یا تشکوه

طرح توسعه گردشگری در بخشی از آن با همکاری فرمانداری، نظارت مستقیم شورای اسلامی شهر و شهرداری و با مشارکت ۲ سرمایه گذار بخش خصوصی اجرا می شود .طرح گردشگری بی بی یانلو در چند مرحله اجرا و به عنوان بزرگترین پارک جنگلی استان گیلان تکمیل خواهد شد و مرحله نخست آن با راه اندازی پیست دوچرخه سواری و پارک بازی کودک در حال پایان است و در مراحل بعدی، سورتمه و به احتمال زیاد زیپ لاین نیز راه اندازی خواهد شد.

امکانات موجود در این پارک عبارتند از وجود تعدادی آلاچیق با سازه بتنی ، تعدادی باربیکو ، تعدادی وسیله برای بازی کودکان ( سرسره ، تاب ، الاکلنگ ) .بازدید برای عموم (با تهیه قبض ) آزاد است.

بی بی یانلو از سوی شهرداری آستارا به عنوان پایلوت مدیریت پسماند در طبیعت معرفی شده است و گردشگرانی که آنجا را برای تفرج خود انتخاب می کنند، علاوه بر اینکه خود در پاکسازی محیط و تفکیک زباله نقش بسزایی دارند، هیچگونه پسماندی را در محیط پیرامون خود مشاهده نمی کنند.

  • نویسنده : ذاکر